fbpx


Ak uvažujete o rekonštrukcii kúpeľne alebo jednoducho potrebujete novú inšpiráciu pre kúpelňu, máte šťastie. Vďaka množstvu dostupných zdrojov je dnes hľadanie inšpirácie pre vašu kúpeľňu jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. V tomto článku sa budeme zaoberať rôznymi spôsobmi, ako nájsť inšpiráciu pre kúpeľňu, dizajnovými prvkami, ktoré treba zvážiť, rôznymi kúpeľňovými štýlmi, z ktorých si môžete vybrať, a spôsobmi, ako udržať svieži vzhľad vašej kúpeľne.


Hľadanie inšpirácie pre kúpeľňu

Pokiaľ ide o hľadanie inšpirácie pre vašu kúpeľňu, možnosti sú prakticky nekonečné. S nárastom platforiem sociálnych médií a online zdrojov je ľahké nájsť inšpiráciu, ktorá zodpovedá vášmu osobnému štýlu a preferenciám. Tu je niekoľko zdrojov, ktoré vám pomôžu začať.

Online zdroje

Internet je skvelým miestom na hľadanie inšpirácie pre vašu kúpeľňu. Medzi obľúbené webové stránky patria napr:

Pinterest
Pinterest je platforma na vizuálne objavovanie a záložkovanie, ktorá umožňuje používateľom ukladať a zdieľať nápady. Inšpiráciu pre vašu kúpeľňu môžete nájsť vyhľadaním kľúčových slov, ako napríklad “kúpeľňový dizajn”, “kúpeľňový dekor” alebo “rekonštrukcia kúpeľne”.

Instagram
Instagram je platforma sociálnych médií, ktorá je zameraná na vizuálne prvky. Inšpiráciu pre kúpeľňu môžete hľadať pomocou hashtagov ako #bathroomdesign, #bathroomdecor alebo #bathroomremodel.

Houzz
Houzz je webová stránka a online komunita o architektúre, interiérovom dizajne a dekoráciách. Môžete si prezerať fotografie návrhov kúpeľní a ukladať svoje obľúbené do “ideabook”.

Časopisy a knihy

Dizajnové časopisy a knihy sú ďalším skvelým zdrojom na hľadanie inšpirácie pre kúpeľňu. Medzi obľúbené publikácie patria Architectural Digest, Elle Decor a House Beautiful.

Návšteva výstavných priestorov

Návšteva výstavných priestorov je skvelým spôsobom, ako si zblízka pozrieť kúpeľňové zariadenia a dizajnové prvky. Môžete si tiež urobiť predstavu o tom, ako vyzerajú rôzne štýly kúpeľní naživo.


Dizajnové prvky kúpeľne

Pri navrhovaní vysnívanej kúpeľne je potrebné zvážiť niekoľko prvkov. Tu sú niektoré z nich:

Farebné schémy

Farebná schéma, ktorú si vyberiete, môže udávať tón celej kúpeľni. Pre klasický vzhľad zvážte použitie neutrálnych farieb, ako je biela, béžová alebo sivá. Alebo ak chcete pridať farebný akcent, skúste použiť žiarivú farbu, napríklad žltú, modrú alebo zelenú.

Osvetlenie

Osvetlenie je dôležitým prvkom, ktorý treba v kúpeľni zvážiť. Chceli by ste mať kombináciu osvetlenia na prácu (napríklad na nanášanie make-upu alebo holenie) a ambientného osvetlenia (na relaxáciu pri kúpeli alebo sprchovaní).

Svietidlá a hardvér

Zariadenia a kovania, ktoré si vyberiete, môžu vašej kúpeľni dodať osobitosť a štýl. Pre tradičný vzhľad zvážte použitie svietidiel inšpirovaných starým štýlom alebo elegantných, moderných svietidiel pre súčasnú atmosféru.

Obklady a podlaha

Obklady a podlaha môžu tiež dodať kúpeľni osobitosť. Zvážte použitie vzorovaných dlaždíc pre odvážny vzhľad alebo neutrálnych dlaždíc pre klasický štýl. Ak chcete dodať teplo, zvážte použitie prírodných materiálov, ako je drevo.


Štýly kúpeľní

Pokiaľ ide o štýly kúpeľní, môžete si vybrať z viacerých. Tu je niekoľko obľúbených štýlov:

Súčasné

Súčasné kúpeľne sa vyznačujú elegantným, moderným dizajnom. Často sa vyznačujú čistými líniami, minimalizmom a neutrálnymi farbami.

Tradičné

Tradičné kúpeľne sú inšpirované klasickým dizajnom a často sa vyznačujú ozdobnými zariadeniami a povrchovými úpravami. Často sa v nich používajú teplé farby, napríklad béžová alebo hnedá, a prírodné materiály, ako je mramor alebo drevo.

Rustikálne

Rustikálne kúpeľne sú inšpirované prírodou a často obsahujú prírodné materiály, ako je drevo alebo kameň. Často sa vyznačujú teplými farbami a útulnou, príjemnou atmosférou.

Minimalistické

Minimalistické kúpeľne sa vyznačujú jednoduchosťou a nedostatkom neporiadku. Často sa vyznačujú elegantným, moderným zariadením a neutrálnymi farbami.