fbpx

Rustikálny štýl sa v dnešnej dobe teší čoraz väčšej popularite. Obľúbeným riešením je aj rustikálna kuchyňa, ktorá spája jedinečné dizajnové a funkčné prvky. Na čo by ste mali myslieť pri jej zariaďovaní?

 Rustikálny štýl, inak nazývaný aj vidiecky, vychádza zo starých vidieckych tradícií bývania. Využíva najmä prírodné materiály, pričom dominantnú úlohu zohráva funkčnosť, nie dizajn. A práve v tom spočíva jeho krása.

Rustikálna kuchyňa nie je len o nábytku 

Ak sa chystáte zariaďovať rustikálnu kuchyňu, dôležitú úlohu zohráva nábytok. Predsa len, ten tvorí veľkú časť priestoru. Zakúpiť si viete rôzne skrinky a poličky s tradičným rustikálnym dizajnom. Dokonca, zoženiete aj elektrické spotrebiče, ktoré svojím dizajnom a farbami dokonale zapadajú do konceptu rustikálnej kuchyne. 

Avšak, pri zariaďovaní by ste nemali zabúdať ani na detaily. Predovšetkým, kuchynské batérie. Tie by mali tiež korešpondovať s rustikálnym štýlom.

Kuchynské batérie s rustikálnym dizajnom

Historická kuchynská batéria Becola - 4 farebné varianty
Rustikálna historická vodovodná batéria BECOLA

Spoločným znakom rustikálnych kuchynských batérií je jedinečný dizajn. Ten obvykle zaujme rôznymi krivkami a tvarmi. Najčastejšie sa môžete stretnúť s jednoduchým oválnym tvarom a vyššou konštrukciou, ktorá je typická pre tento dizajnový štýl. Totiž, prispieva k ľahšej praktickej využiteľnosti. 

Rustikálna kuchynská batéria nie je len o dizajne. Navrhnutá je tak, aby vyhovela aj tým najvyšším praktickým nárokom. Skvele poslúži aj ľuďom, ktorí v kuchyni trávia veľa času, radi varia či pečú. Samozrejme, vyberať si môžete z rozličných farieb. Je len na vás, či uprednostníte charakteristické odtiene bronzovej, alebo sa rozhodnete pre chróm, prípadne čiernu farbu. 

Historická vodovodná batéria Becola
Historická kuchynská batéria vhodná do rustikálnej kuchyne

Široký výber batérií na jednom mieste 

Ak chcete, aby bola vaša rustikálna kuchyňa dokonale doladená do posledného detailu, zavítajte do e-shopu dizajnovebaterie.sk. Tu nájdete široký výber rustikálnych batérií rôznych dizajnov a farieb. Nepochybne tak nájdete ideálny model aj pre vás!