Správna umývadlová batéria – Ako sa rozhodnúť?

Biela Vodovodná batéria do kuchyne MJ5580

Výber správnej umývadlovej batérie môže byť určite zložitý. Na výber je z rôznych tvarov, materiálov, velkostí, cenových kategórii a tak ďalej. Ako v takom množstve nájsť “to pravé orechové?” To sa vám pokúsime v následujúcich riadkoch objasniť.

Kde batériu plánujete osadiť?

Prvým, a azda najdôležitejším faktorom je miesto, kde batériu plánujete osadiť. V prípade, že hladáte batériu do kuchyne, je vhodné vybrať umývadlovú batériu s otočným ramenom. To je veľmi užitočné napríklad pri čistení riadov. Taktiež sa určite odporúča vybrať takú, ktorej rameno sa dá odnímať. V prípade kúpeľňovej batérie určite doporučujeme takú ktorej rameno je statické.

Kúpeľňová chrómová batéria

Rozmery

Dôležitým parametrom sú aj rozmery danej batérie. Pečlivo zmerajte priestor montáže, a následne vyberte batériu, ktorá do priestoru dokonale sadne. Vždy sa odporúča zvážiť batériu menšieho rozmeru ako v skutočnosti presne sadne. Pri reálnej montáži by predsalen nahnevalo keby batérie z neznámeho dôvodu nesadla o milimeter.

Základná kuchynská batéria - Chrómová povrchová úprava

Cenová dostupnosť

Veľmi dôležitým faktorom je aj cena. Každá batéria stojí inak. Doporučujeme si stanoviť limit, kolko ste ochotný za batériu minúť. V prípade, že hladáte cenovo dostupnejšie batérie, určite navštívte kategóriu klasických vodovodných batérií.

Kúpeľňová umývadlová batéria - Chrome Y10122

Farba a materiál

Ďalším dôležitým faktorom je aj farba a materiál. Najlepšie je keď umývadlová batéria farbami dokonalo sadne ku prostrediu. Ku čiernemu drezu teda zvolíme čiernu batériu, ku chrómovému drezu, chrómovú batériu a tak ďalej. U nás ponúkame aj dizajnové sety, batéria a umývadlo. Tá môže byť skvelou voľbou v prípade že neviete nájsť správnu harmóniu.

 

Pridaj komentár